Кисневий медичний балон (О2) V-1л (виробництва часів ссер)


Доставка
-
Оплата
-
- Виробник
- Донмет
-
- Максимальная рабочая температура
- 60
-
- Минимальная рабочая температура
- -20
-
- Высота
- 295
-
- Объем
- 1
-
- Диаметр
- 90
-
- Масса пустого баллона
- 2.3
-
- Рабочее давление
- 150
-
- Конструкция
- Литая
-
- Материал корпуса
- Металл
-
- Толщина стенки баллона
- 3
-
- Запорное устройство
- Вентиль
-
- Назначение баллона
- Для азота, Для аргона, Для кислорода, Для гелия, Для углекислоты, Для газовых смесей
-
- Максимальная масса газа
- 0.5
-
- Испытательное давление
- 200
-
- Срок службы
- 60
Кисневий балон являє собою сталевий циліндр зі сферичним днищем і горловиною для кріплення запірного вентиля. На нижню частину кисневого балона насаджують черевик, що дає змогу ставити балон вертикально. На горловині є кільце з різзю для нагортання захисного ковпака. Внутрішня конічна різь горловини потрібна для вгортання вентиля. Балони виготовляють зі сталевих суцільновтягнених труб вуглецевої сталі з межею міцності не нижче 65 кГ/мм2, межею плинності не нижче ніж 38 кГ/мм2 і відносним подовженням не нижче ніж 15%. Кисневі балони виготовляють для різних цілей, місткістю 0,4-50 л.Балони необхідно захищати від нагрівання, наприклад, від печей, що викликає небезпечне підвищення тиску газу в балонах. Під час робіт влітку на відкритому повітрі в сонячну погоду треба прикривати кисневі балони мокрим брезентом. Не можна допускати забруднення балона, особливо його вентиля, оліями та жирами, які самопоглинаються в кисневі, що може призвести до вибуху балона. Балони з киснем мають зберігатися в спеціально відведених окремих складах. Транспортування газоподібних кисню в балонах обходиться дорого. Нормальний балон місткістю 40 л, що важить майже 60 кг, вміщує 6000 л = 6 м3 кисню, що важить усього 6-1,3 = 7,8 кг, так що на вагу корисного вантажу 7,8 кг доводиться перевозити тару 60 кг, тобто вагу тари становить 88%, а корисного вантажу 12%. Якщо врахувати ще вміст, ремонт і амортизацію балонів, то часто вартість кисню на місці в споживача набагато перевищує відпустку його вартість на кисневому заводі.
Зв“язку з киснем вимагає суворого дотримання правил техніки безпеки. Олії та жири самоощаджуються під час взаємодії з газоподібним киснем, який дає також вибухові суміші з газочисками та парами. Пористі органічні матеріали — торф, дерево, тканини та ін., змочені рідким киснем утворюють сильні вибухові речовини — оксикліктити, що спеціально застосовуються для вибухових робіт.
Вентиль кисневого балона виготовляють із латуні. Під час зберігання вентиль захищається запобіжним ковпаком, який навертають на зовнішнє кільце горловини.
Основні атрибути
-
Країна виробник
Україна
-
Призначення балона
Для азоту, для аргона, для кисню, для гелію, для вуглекислоти, для газових сумішей
-
Об“єм
1 л
-
Висота
295 мм
-
Маса порожнього балона
2.3 кг