Для зберігання та транспортування зріджених речовин у побуті, медицині, хімічній та легкій промисловості, на будівництві та у виробничих цехах використовують газові балони. Щоб балони можна було експлуатувати ефективно та безпечно, їх комплектують різноманітними редукторами. Редуктори дозволяють знизити тиск кисню, газів або газових сумішей на виході з балона та автоматично підтримувати заданий рівень тиску незалежно від зміни тиску в газопроводі чи балоні.
Найпоширенішими є редуктори для балонів:
повітряних;
кисневих;
пропанових;
газових;
ацетиленових;
вуглекислотних.
Повітряні редуктори дозволяють регулювати тиск в повітропроводах на промислових підприємствах. Вони використовуються в обладнанні для підводного плавання – знижують напір дихальної суміші.
Кисневі редуктори використовуються при проведенні автогенних робіт, таких як газове зварювання, різка, паяння. Регулятори незамінні в медицині для кисневих балонів та в акваріумістиці. Їх широко застосовують в машинобудівництві та металургії для підтримки рівня тиску в балонах або газопроводах на належному рівні.
Під час будівельно-монтажних та газозварювальних робіт використовують пропанові та газові редуктори. Вони також поширені в побуті, використовуються при монтажі бітумного покриття та під час зварювальних робіт.
Ацетиленові редуктори застосовуються під час газового зварювання та різання металів. Вони знижують тиск ацетилену та автоматично підтримують його в робочому діапазоні для подачі з балона, рампи або мережі до газового пальника чи різака. Такі регулятори використовуються комунальними службами для зварювання та різання трубопроводів.
Вуглекислотні редуктори зменшують та регулюють тиск вуглекислого газу, що забирається з балонів. Їх використовують як холодоагент, для насичення напоїв газом в харчовій промисловості, для просушування ливарних форм та різноманітної тари, при пожежогасінні та в рятувальних роботах.
Загалом редуктори поділяються на регулятори горючих газів та негорючих. Газові редуктори можуть мати постійно заданий робочий тиск, встановлений на заводі під час виготовлення, або тиск, що регулюється в межах 0-3 кгс/см².
Редуктори або регулятори можуть бути пружинними одноступеневими або пневматичними двоступеневими та відрізнятись в залежності від видів робочих газів в балоні. Підібрати редуктори різних видів можна з великого каталогу на нашому сайті.